Maraton psaní dopisů Pomozte zachránit jejich život Napište dopis proti bezpráví

PROČ SE DO MARATONU ZAPOJIT?

Protože pomůžete konkrétním lidem, kteří se stali obětmi bezpráví. Lidem, kteří jsou nespravedlivě pronásledováni a vězněni za své názory nebo pomoc druhým. Společně s dalšími miliony lidí pomůžete prostřednictvím ručně psaného dopisu vytvořit mezinárodní tlak. 

V rámci Maratonu lidé po celém sevětě v jeden moment píší a odesílají dopisy s výzvami vládám či úřadům příslušných zemí. Za jednotlivé případy se ve stejnou chvíli apeluje ve většině zemí světa, což vytváří mezinárodní tlak, který příslušné autority nemohou jen tak ignorovat. 

PŘEČTĚTE SI, KDO A PROČ SE DO MARATONU ZAPOJUJE

ČLEN FARNÍHO SBORU ČESKOBRATRSKÉ CÍRKVE EVANGELICKÉ (PRAHA)

Daniel Molnár 

“Ačkoli současná politická situace v České republice dle mého názoru nestimuluje soudného člověka k optimismu, stále žijeme ve vyspělé, SVOBODNÉ zemi. Toto o své vlasti stamiliony dalších lidí ve světě říci nemohou.”

Více...

UČITELKA
 (VELKÉ PAVLOVICE)

Martina Dobrucká

Proč se jako učitel do akce zapojit?  "Co by učitelka 1. stupně jsem se rozhodla v rámci hodin slohu v  českém jazyce zapojit do psaní dopisů i děti. Je úžasné, jak je v  dětech zakořeněna touha pomoci lidem, na nichž je pácháno zlo a bezpráví." 

Více...

STREDOŠKOLSKÁ STUDENTKA (BRNO)

Magdaléna Bušová 

“Proč jsem se do akce zapojila? Zajímám se o sociální problémy, lidská práva a podobnou tématiku. Jakožto student ale nemám moc finančních prostředků a ani času se aktivně zapojit do nějakého hnutí nebo jej finančně podpořit.”

Více...

PROVOZOVATEL ČAJOVNY DOMEČEK NA KOPEČKU (RUMBURK)

Marek Winter 

“Do Maratonu psaní dopisů jsem se zapojil především proto, že je to věc, která upozorní na hrubé porušování lidských práv v celosvětovém měřítku a která má rozhodně cenu, protože každoročně se podaří dostat na svobodu nemalý počet neprávem obviněných.”

Více...

SKAUTSKÁ VEDOUCÍ
(HRONOV, SBOR ČCE)

Jana Kittová 

“V naší výkonnostní uspěchané době je asi největší komoditou čas. Málokdo máme pocit, že ho máme dost. Nicméně v součtu dní a let se pak často ukáže, že ho trávíme způsobem, který ve výsledku nepomůže ani nám samotným, ani světu, jehož jsme součástí.”

Více...

STŘEDOŠKOLSKÝ STUDENT (ÚSTÍ NAD LABEM)

Robin Braun 

“Dva roky nazpět se mě Maraton psaní dopisů významným způsobem dotkl a zapůsobil kouzlem čehosi mnohem osobnějšího, než může být podpis na petici nebo finanční příspěvek.”

Více...

SKAUTSKÁ KLUBOVNA
(KELČ)

 ELIŠKA PERUTKOVÁ

“Do organizace jsem se zapojila z jednoho prostého důvodu – udělat něco pro druhé. Již dříve jsem se Maratonu psaní dopisů zúčastnila, když ho pořádali spolužáci na střední škole. Minulý rok už jsem ale přešla na vysokou školu a cítila jsem, že se do toho musím pustit sama. ”

Více...

GYMNÁZIUM ČESKOLIPSKÁ 
(PRAHA)

 SABINA A LAURA VASSILEVA

“Organizovat Maraton psaní dopisů představuje jedinečnou příležitost nejen upozornit na stálé porušování lidských práv, ale také apel kreativně pojmout a realizovat své nápady. Amnesty poskytuje obrovskou základnu materiálů a zázemí, ale špetka vlastního nasazení vždy činí maraton ještě více vzrušujícím.”

Více...

DOMÁCÍ AKCE

HANA BOREJOVÁ

“Osobně věřím, že je důležité být aktivní a bránit práva slabších, ať jsou to lidé, zvířata, či příroda, bohužel občas lidé, kteří dělají svět lepším, potřebují taky pomoc.”

Více...

STUDENTKA GYMNÁZIA (CHOTĚBOŘ)

ANETA JIRKOVÁ

"Na Gymnáziu Chotěboř se Maraton psaní dopisů pořádá každý rok a naposledy jsem se do něj zapojila jako jedna z hlavních organizátorek i já, protože mě Maraton vždycky bavil a stále v něm vidím smysl. Je povzbuzující vědět, že touto činností můžete někomu skutečně pomoct, což nejlépe souzní s hodnotami Vánoc, o kterých psaní dopisů probíhá."

Více...

KOORDINÁTOR ZASTUPITELSTVA DĚTÍ A MLÁDEŽE (OPAVA)

Milan Freiberg 

"Proč jsme se jako Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže do Maratonu zapojili? Inspirovali nás v roce 2014 kolegové z podobného parlamentu v Ostravě, přišlo mi to jako prospěšná věc, která nestojí tolik energie, ale může pomoci.”

Více...Žaneta Sladká, koordinátorka kampaně
zaneta.sladka@amnesty.cz
777 625 448

Copyright © Amnesty International Česká republika
Reference