Maraton psaní dopisů Pomozte zachránit jejich život Napište dopis proti bezpráví

CO JE MARATON PSANÍ DOPISŮ

Příznivci Amnesty International z celého světa každoročně bojují společným psaním dopisů proti bezpráví za konkrétní případy, kterým jsou jejich práva upírána. Vytváří tak takový tlak na autority, který nelze snadno ignorovat.  

NAJDEME TY, KTEŘÍ POTŘEBUJÍ NAŠÍ POMOC

Amnesty vyhledá každý rok lidi a komunity z celého světa, kteří čelí bezpráví a zneužití jejich lidských práv a vybere případy, které mohou mít globální dopad. Jejich příběhy rozšíří do celého světa.

LIDÉ PO CELÉM SVĚTĚ SE PŘIDAJÍ 

Každoročně se akce tradičně pořádá kolem 10. prosince, tedy v Den lidských práv. Přidávají se miliony lidí po celém světě. Minulý rok v Česku uspořádali lidé jako vy 452 akcí, na kterých se ručně napsalo celkem 17 357 dopisů. Ty byly odeslány do 6 zemí světa. Překonáme to letos?

DOPISY AUTORITÁM I PODPORA JEDNOTLIVCŮM

Kromě dopisů vládním představitelům mohou lidé také poslat dopis, pohled či vzkaz přímo uvězněným nebo jejich rodinám, a vyjádřit jim tak podporu.

SPOLEČNĚ ZA ZMĚNU

Za jednotlivé případy se ve stejnou chvíli apeluje ve většině zemí světa, což vytváří mezinárodní tlak, který příslušné autority nemohou jen tak ignorovat. Proto se více než u třetiny případů podaří prosadit zásadní změnu.

BEZ VÁS TO NEZVLÁDNEME

Zapojte se a pište a posílejte dopisy nebo uspořádejte svou vlastní dopisovou akci a zapojte tak do psaní dopisů i ostatní. Jen s pomocí lidí, co se dokáží postavit nejen za sebe, ale i za jiné, to zvládneme.

CHCI POMOCT


Žaneta Sladká, koordinátorka kampaně
zaneta.sladka@amnesty.cz
777 625 448

Copyright © Amnesty International Česká republika
Reference