ZACHRAŇTE LIDSKÝ ŽIVOT. NAPIŠTE DOPIS.

Někdy dokáže obyčejný dopis změnit lidský život. V některých zemích se totiž svobodný názor nebo kritika mocných trestá. Právníci, reportéři, ale i účastníci demonstrací nebo obránci lidských práv jsou nespravedlivě vězněni a perzekvováni po celém světě. Právě takovým chceme kampaní Maraton psaní dopisů pomoci.

Maraton psaní dopisů je největší lidskoprávní kampaň na světě, která vrcholí každý rok v prosinci. V České republice se do ní zapojujeme už od roku 2010 a od té doby jsme pomohli již desítkám lidí z celého světa.

Kancelář Amnesty International CZ

Další ročník Maratonu psaní dopisů bude spuštěn v září 2024

V září zveřejníme další šestici lidí, za které se budete moci postavit a spustíme možnost registrace do kampaně.

PŘEČTĚTE SI VÍCE O KAMPANI

Ztráta domova kvůli změně klimatu
Genocida za podpory sociálních sítí
Odsouzena za pomoc k bezpečné interrupci
10 let vězení za odhalení mučení a zmanipulovaných soudů
Postavila se převratu, hrozí jí roky vězení
Zatčen a mučen kvůli své sexuální orientaci

Někdy dokáže obyčejný dopis změnit lidský život. Napište ten svůj. Připojte se k největší lidskoprávní akci na světě a pomozte lidem, kteří jsou nespravedlivě pronásledováni a vězněni.  V některých zemích se totiž svobodný názor nebo kritika mocných trestá. Právníci, reportéři, ale i účastníci demonstrací nebo obránci lidských práv jsou nespravedlivě vězněni a perzekvováni po celém světě. Právě takovým chceme kampaní Maraton psaní dopisů pomoci. 

Každoročně se akce pořádá kolem 10. prosince, tedy v Den lidských práv. V České republice se snažíme psaní dopisů koncentrovat do období mezi 25.11.2023 a 15.12.2023. Ale můžete se zapojit už nyní.

Zatím bylo zaregistrovanáno celkem 809 Maratonských akcí, na kterých bylo napsáno 16694 dopisů proti bezpráví. 


Mapa letošních maratonců

Maraton psaní dopisů je mezinárodní akce, v rámci které miliony lidí po celém světě píší dopisy proti bezpráví, aby pomohly konkrétním lidem. Ukažme, že ani Česká republika nezůstává pozadu. Každý "špendlík" na maratonské mapě znázorňuje jednoho člověka, který se v rámci letošního Maratonu rozhodl napsat dopis nebo uspořádat dopisovou akci a zapojit tak do psaní dopisů přátele, rodinu či veřejnost.

Přibude na mapě i vaše psaní dopisů? 

Jestli jste se už registrovali a dopisy jste napsali, dejte nám prosím vědět jejich počet ve svém maratonském profilu, abychom je mohli také započítat! 

Filtrovat podle data:     Filtrovat podle lokality: Loading...

Žaneta Sladká, vedoucí kampaně
maraton@amnesty.cz

775 320 456 (Evgenia Bernstein - koordinátorka kampaně)

Potřebujete s něčím poradit? Podívejte se, jestli váš dotaz už není zodpovězen v sekci Často kladené otázky nebo nám napište na maraton@amnesty.cz

Více o Amnesty a její práci najdete ZDE.

Copyright © Amnesty International Česká republika
Reference