Pomozte zachránit jejich život Napište dopis proti bezpráví

VÝHRŮŽKY SMRTÍ ZA OCHRANU AMAZONSKÉHO PRALESA
HROZBA DOŽIVOTÍ KVŮLI ZÁCHRANĚ ŽIVOTŮ
6 let vězení kvůli slam poetry
32 LET ZA MŘÍŽEMI ZA BOJ PROTI TRESTU SMRTI
MUČENA ZA OBRANU PRÁV ŽEN
Trestně stíhaní kvůli pořádání LGBTI+ průvodu

Letošní Maraton je věnován šestici lidí, kterým jsou upírána jejich práva. Abyste jim v boji s bezprávím pomohli, můžete za ně napsat dopis nebo uspořádat dopisovou akci pro více lidí.

Ručně psaný dopis poslaný v obálce je v dnešní digitální době nástroj, který má obrovskou sílu a může přispět k tvorbě mezinárodního tlaku na světové autority. Když s nimi zaplavíme kanceláře mocných, daří se nám dosáhnout propuštění nebo zlepšení podmínek u víc než třetiny těch, za které bojujeme.

Ať už se rozhodnete napsat jeden dopis doma v kuchyni nebo uspořádat dopisovou akci pro rodinu či přátele, pro kolegy v práci, ve škole pro žáky či spolužáky nebo v kavárně pro veřejnost, dejte nám o tom vědět tím, že se včas přihlásíte!

Díky přihlášení (kliknutí na tlačítko “Chci psát dopisy” nebo “Chci uspořádat dopisovou akci”) získáte přístup k materiálům potřebným pro psaní dopisů či pořádání dopisové akce a zároveň se tím my dozvíme, kolik takových akcí se letos odehrálo a kolik dopisů se v ČR napsalo. Proto i sebemenší soukromé psaní dopisů prosím přihlaste, bez vás se o něm nedozvíme.

Děkujeme.

Žaneta Sladká, koordinátorka kampaně
zaneta.sladka@amnesty.cz
777 625 448

Copyright © Amnesty International Česká republika