×

Paraguay nedovoluje transgender lidem změnu jména, jejich napadání ale toleruje

  Paraguay

Yren a Mariana jsou členky transgender komunity, která je v Paraguayi dlouhodobě a systematicky šikanována. Rády by žily obyčejné životy jako zbytek společnosti, místo toho ale musejí každodenně bojovat za svá základní práva. Jakožto transgender ženy totiž čelí fyzickým útokům a časté diskriminaci. Rozhodly se, že nechtějí, aby stejné útoky museli podstupovat i další transgender lidé, a chtějí situaci změnit.

Paraguay je silně konzervativní země, která hrubě porušuje práva LGBTI+ komunity. S vědomím úřadů jsou její členové napadáni a šikanováni a stát nemá žádný zákon, který by diskriminaci sexuálních a genderových menšin zakazoval.

Obě ve spolupráci s dalšími organizacemi pořádají vzdělávací kampaně a apelují na vládu, aby prostřednictvím zákonů a různorodých opatření zajistila bezpečný a důstojný život transgender lidem v zemi. Jeden z hlavních bodů, o který Yren a Mariana usilují, je možnost oficiální změny jména tak, aby odpovídalo jejich identitě. V současnosti kvůli tomu transgender lidem v Paraguayi vzniká mnoho komplikací, třeba v dosažení vysokoškolského vzdělání nebo při nalezení práce.

LGBTI+ lidé to v Paraguayi nemají lehké. Stát se snaží, aby jejich hlasy nebyly ve společnosti slyšet, a volání sexuálních a genderových menšin po rovnosti dlouhodobě ignoruje. Aktivistické skupiny jsou v zemi zakazovány a dochází k jejich napadání.

Přidáte se k nám v boji za ukončení diskriminace LGBTI+ lidí?

Požadujeme

  • Aby předseda Nejvyššího soudu Paraguaye zajistil uznání identity transgender lidí a nebyla jim upírána základní lidská práva.